מאמן כושר שרירי עולה מתח

אימון עליות מתח

סרטון וידאו זה כולל אימון עליות מתח בו תצפו בבחור חזק ושרירי, בעל יכולות גופניות מופלאות אשר בעזרתן הוא מדגים מספר תרגילים שונים לתרגיל המתח המפורסם. אשר יעזרו לכם לגוון באימון הכושר שלכם. קחו בחשבון שאם אתם מתחילים, יהיה לכם קשה לבצע זאת לכן תבחרו רק את התרגיל הראשון ועליו תתאמנו עד שתשתפרו או שתעלו בעזרת גומיית התנגדות שתקל עליכם (בסוף הכתבה תוכלו למצוא קישור מתאים)

אימון עליות מתח על מתקן

תרגיל 1 – עליות מתח באחיזה רחבה

דגשים לתרגיל: הניחו את הידיים קצת יותר מרוחב הכתפיים, רגליים צמודות או פשוקות ובצעו עליות כלפי מעלה תוך הקפדה על הוצאת אוויר בעליה. אם אתם מתקשים תוכלו לבצע את התרגיל בעזרת תנופה עם הגוף אשר תקל עליכם כמובן.

תרגיל 2 – עליות מתח פעם לשמאל ופעם לימין

דגשים לתרגיל: אותה אחיזה כמו בתרגיל מספר 1, רק שהפעם אתם צריכים לעלות עם הפנים שלכם לכיוון יד ימין ולאחר מכן לצד שמאל. התרגיל הגב מחזק מאוד את שרירי הגב עם דגש לעבודה א-סימטרית (כלומר חיזוק צד אחד בכל עלית מתח שאתם עושים)

תרגיל 3 – עלית מתח עם רגליים ישרות

דגשים לתרגיל: הצמידו שתי רגליים, ותעלו למעין עמידת נר באוויר. נחשב לתרגיל מאתגר המפעיל מאוד את שרירי הבטן.

תרגיל 4 – תרגיל מתח באחיזה צרה

דגשים לתרגיל: אחזו את המוט ברוחב הכתפיים ובצעו עליה כלפי מעלה במטרה לעבור את הגובה של המוט. אם אתם מתקשים ישנן דרכים יצירתיות לשפר את הטכניקה ואת הרמה שלכם בתרגיל על זה נרחיב בסרטון וידאו אחר.

תרגיל 5 – תרגיל מתח הפוך בסופינציה

דגשים לתרגיל: היפכו את האחיזה של היד שלכם לסופינציה (ראו בגוגל מזה), הצליבו רגליים כלפי מעלה ובצעו עליות הפוכות. תרגיל מאתגר וקשוח המתאים רק לכאלו המיומנים כבר הרבה זמן.

תרגיל 6 – עליות לפנים ומאחורי העורף

דגשים לתרגיל: אותם הדגשים כמו בתרגיל ה-1, רק שהפעם אתם עולים פעם אחת ראש לפנים ופעם נוספת מאחורי העורף ממש כמו שרואים בסרטון הוידאו.

תרגיל 7 – עליות מתח תוך כדי סיבוב

דגשים לתרגיל: כנ"ל אותם דגשים כמו בתרגיל הראשון, בעוד שעכשיו עליכם להוסיף את אלמנט הסיבוב לאחר כל עליה. תרגיל זה דורש טכניקה ומיומנות חזקה ומנוסה שלכם.

תרגיל 8 – עליות מתח עם שהייה באוויר

דגשים לתרגיל: בצעו מעין חצי עליה והחזיקו עצמכם באוויר, לאחר מכן בצעו חצי נוסף של עליה ותחזיקו כמה שניות נוספות למעלה. הקושי העיקרי בתרגיל הוא הוספת אלמנט "השהייה באוויר"

לסיכום, אלו היו מגוון תרגילים לתרגיל המתח המפורסם והידוע. התרגילים הללו מפתחים את שרירי הגב, הכתפיים והזרוע הקדמית.

>>>לפרטים נוספים על "איך לשפר עליות מתח" תכנסו לכאן