7 סיבות למה חשוב לעשות ספורט

בכתבה הבאה אנו נמנה 7 סיבות למה חשוב לעשות ספורט שכדאי שתכירו אותן מקרוב, כי מדובר בסיבות סופר חשובות לא רק מבחינת מראה ואסתטיקה אלא קיימות סיבות חשובות נוספות למה ספורט בריא לגוף ולנפש.

ההמלצה שלנו היא לעשות ספורט לפחות 3 פעמים בשבוע למשך שעה כל פעם, כאשר כל פעם לגוון באימונים: אירובי, כוח, חוגים, בחוץ. המטרה בגיוון היא ליצור עניין וסקרנות כל פעם מחדש על מנת שלא יימאס לכם מהר.

שני אנשים רצים יחד

7 סיבות למה חשוב לעשות ספורט כדרך קבע בחיים

  1. חיזוק "האני" שלכם – אדם או אישה אשר מרימים משקולות אוטומטית מרגישים חזקים יותר, ומכאן אם נרגיש חזקים מבחינה חיצונית תהיה לכך השפעה מסוימת על ההרגשה הפנימית המוחבאת אי שם.
  2. ספורט תורם למראה החיצוני – הדבר הכי נפוץ שניתן לומר על ספורט הוא שיש לו תרומה רבה בתהליך ההרזיה ובשמירה על מראה אסתטי. אבל לא רק בהיבט של הרזיה, אלא עיצוב הגוף, חיזוק השרירים ופיתוח מסת שריר.
  3. ספורט עוזר לבריאות – ספורט תורם רבות לחיזוק המערכת החיסונית, משפיע לטובה במניעת תחלואות כגון: יתר לחץ דם, שומנים בדם, מחלות לב וסכרת. כמובן שחשוב לשלב אכילה סדירה ובריאה לצד האימונים כדי להגיע לתוצאה המירבית.
  4. מפגש חברתי – בהרבה מקומות כמו חדרי כושר, סטודיוס וחוגים למיניהם נוצרות "קליקות" רבות בין המתאמנים השונים, אשר להם נושא במשותף והוא האימון. הקליקות יוצרות שיח, עניין, חיבור ואפילו מערכות יחסים בינאישיות במקרים מסויימים. לכן עזבו אתכם מאפליקציות דייטים, לכו על הדבר האמיתי – דייט בחדר הכושר.
  5. אסקפיזם מבעיות טריוויאליות – הזמן בו אנחנו מתאמנים הוא בלעדי שלנו, מעין איחוד מושלם וסינרגיה הדדית בין גוף ונפש. הדבר גורם לשיכחה ומעין "בריחה" מהבעיות שלנו והתרכזות "בכאן ועכשיו". נכון שזהו לא הפתרון "לשכוח בעיות", אבל דרך מצוינת היא לא לחשוב עליהן כל הזמן, ובזמן האימון דבר זה קורה הלכה למעשה.
  6. ספורט משפיע על האנרגיה – מחקרים רבים, מצביעים על כך כי אדם פעיל אשר מתעסק בפעילות גופנית בחיי היום יום שלו יהיה ערני ואנרגטי בצורה משמעותית, להבדיל מאדם אחר שלא מתאמן שסביר להניח שיהיה עייף במהלך יומו. בקיצור, מתחשק לכם לעוף? להרגיש שמחים ואנרגטיים ופחות תשושים? התשובה היא לעשות ספורט.
  7. ספורט תורם לדיוק ונמרצות בעבודה – קחו למשל: עובד הייטק או עובד במשרד, אשר נמצאים רוב היום בסביבת עבודה שאינה דינמית ומבלים את רוב שעות היום מול המחשב. קחו אותם לחדר כושר, תצאו איתם להליכה בפארק או אפילו לריצה בים ואתם תקבלו אדם חדש ואחר לגמרי. הסיבות לכך: ספורט משחרר אנדורפינים, ספורט גורם לניתוק מחיי העומס ומצפה את מוחנו ונפשנו בשכבת הגנה חדשה ומרעננת.

לסיכום, אנו בצוות פרסונל פיט מקווים שאחרי שקראתם את הכתבה תתחילו לעשות יותר ספורט

»» לכתבה אחרת בנושא תלחצו על "האם מותר לעשות ספורט כל יום?"