איך להיות המאמן הטוב ביותר בעולם?

כדי להיות המאמן הטוב ביותר בעולם, כזה שמשאיר "אבק כוכבים" גם אחרי האימון וגורם ללקוחות שלו לדבר עליו ולאהוב אותו, נדרשת מיומנות גבוהה, מצוינות, מקצועיות וטונה של כריזמה.

הדרך הטובה ביותר, היה לשדר לכולם שאתה הטוב ביותר! כדי להגיע לטייטל הזה, עליך לדעת כי ישנו אימון ONLINE ואימון OFFLINE ובשניהם עליך להצטיין. בכתבה שלפניך, בחרנו לתת מספר נקודות חשובות וישימות שעליך להקפיד וליישם. בהצלחה מאמן יקר,

אימון כושר אישי ב- ONLINE

  • תהיה מקצוען ומקצועי – תעבור הכשרות מקצועיות, השתלמויות על בסיס שבועי או יומי, תקרא מאמרים בקיצור תרחיב את היריעה ואת תחומי העניין שלך כל הזמן. המקצועיות שלך זהו כרטיס הביקור שלך, תשדר ידע ובקיאות והלקוחות "יעופו" עליך (כמובן אל תתנשא מידי, אלא תמצא את נקודת האימון).
  • תחמיא, תעודד ותצעק שצריך – תהיה נחמד, צ'ארמר, מאמן מצוין, פסיכולוג למופת, אוהד שמעודד כשצריך, תופר שיודע לתפור את תכנית האימונים כמו כפפה, וכשצריך תצעק ותהיה קשוח כמו שוטר. הלקוחות משלמים לך על זה שתהיה קצת יותר מפנים יפות וגוף של אל יווני, הם רוצים לשתף אותך ובעיקר רוצים חיזוקים ממך.
  • תחדש, תפתיע תפוצץ – רובנו כבני אדם אוהבים חידושים והפתעות, הרי זה טבוע אצלנו ב- DNA וכל שההפתעה תהיה מפתיעה יותר הרי זה משובח. כמאמן כושר אישי, כזה שסוחב ציוד ללקוחותיו תשתדל כל פעם להפתיע מחדש עם ציוד אחר (בוסו, משקולת שונה, סאפלס, גומיה מיוחדת) ובצורה הזאת אתה תקסים את לקוחותיך כל הזמן.
  • תזכור את מערך האימון של כלל לקוחותיך – תכין רשומות מסודרות בין אם זה במחברת (שיטת אולד פאשיין מהממת), או תכניס את כל הנתונים לנייד שלך. לקוחות אוהבים שזוכרים מה הם עשו אימון קודם, ומחפשים את החיזוקים והשיפורים באימונים. מטרת הרישומים היא שלא תבלבל, ותדע את כל תכניות האימונים של לקוחותיך ללא יוצא מן הכלל.
  • תהיה דייקן כמו שעון שווצרי, אחרת תפספס לקוחות – כל לקוח אוהב שמתייחסים אליו בכבוד ובמקצועיות, כאשר חלק מכל נושא הכבוד הינו: הגעה בזמן לאימון. לקוחות לא סובלים שמאחרים להם או לא מגיעים אליהם בכלל, ועל כן אתה חייב לדייק כמו שעון שוויצרי מתקתק. גם אם אתה עומד לאחר, תצלצל, תסמס, תודיע וכמובן חכה לקבל פידבק. אל תשכח הלקוחות הללו הם הפרנסה שלך – תתייחס בכבוד רב.
  • תמצא את הבידול שלך בין כולם – תמצא את החוזקות שלך והנבדלות שלך ממאמני כושר אחרים, ואל תתבייש להציג ללקוחות שלך את הנבדלות הזאת. למשל: אם אתה מעסה מקצועי שעבר הכשרות בנושא, תעשה להם מתיחות על בסיס קבוע או בסוף אימון עיסוי בן 10 דקות (הם מתים על זה). תפרוש להם מגבת על כל מכשיר שהם יושבים או מרימים לטובת הנושא האסתטי (מראה שאתה סופר פדנט שאוהב ניקיון וסדר). וגם אם יש לך איזו שיטת אימון מיוחדת שלאחרים אין, אל תחשוש לשתף אותה עם לקוחותיך.

מאמן כושר ולקוחה מחויכים ושמחים

אימון כושר אישי ב- OFFLINE

  • תהיה מוכן להירתם לעזרה (גם בימים שאתה לא מאמן) – אם ללקוח יש פנצ'ר ואתה יכול לעזור לו, אז תעזור. אם אתה גם איש מחשבים שלמד ויש ללקוח שלך בעיה ואתה יכול לפתור אותה, אז תפתור. הכוונה, תהיה סביבם 7\24 תעניק להם את התחושה שאתה שם אם צריך אותך, כמובן תשמור על איפוק ואיזון ודע את הגבולות שלך.
  • תצלצל, תתעניין, "תציק", תחזר – אל תחשוש לצלצל אל לקוחות שלא פגשת הרבה זמן, להיפך תביע התעניינות בהם. למשל: לקוחה שעברה ניתוח מורכב, תצלצל לשאול איך היא מרגישה. לקוח שנסע לחופשה ארוכה, תדבר איתו על החוויות משם. תמיד תראה שאכפת לך ואתה דואג ועוטף את לקוחותיך, רק תדע לעשות זאת בטוב טעם ובאלגנטיות.
  • תשלח סמסים מידי פעם – תדאג לשלוח לכל הלקוחות שלך סמסים, ולשאול לשלומם? איך עבר השבוע? איך היה האימון? איך עברה עליהם החופשה? בקיצור, תתעניין תראה שאכפת לך מהלקוחות שלך, כי בסופו של יום הם משלמים לך משכורת. כמובן תדע את הגבול, אל תגזים, אל תפלרטט מידי, תהיה מאמן כושר שמתעניין ומקצועי השומר על פאסון.

לסיכום, להיות מאמן כושר אישי הטוב ביותר בעולם זה מצריך המון עבודה שוטפת בONLINE ועל אחת כמה וכמה OFFLINE. עליך להיות מסור לעבודתך, חרוץ, נמרץ, גמיש (עם הלקוחות), מפתיע, מקצוען והכי דואג שיש. איך תדע אם אתה הכי טוב? דרך מדד הלקוחות שיישארו איתך לאורך זמן, יוכיחו לך שאתה הכי טוב בעולם בשבילם.