עליות מתח

איך לשפר עליות מתח?

בכתבה זו תקבלו טיפ קצר וקולע איך לשפר עליות מתח בעזרת גומיית התנגדות בלבד אותה תוכלו לרכוש בכל חנות ספורט במחיר אטרקטיבי ולא יקר למדי או בעזרת מכשיר הגרביטון בחדר הכושר. הסרטונים מתאימים לגברים ולנשים כאחד ולכל מי שרוצה לשפר את עליות המתח שלו בהם הוא מתקשה.

איך לשפר עליות מתח למתחילים?

עליות מתח בעזרת גומיה – אחת הדרכים הפופולריות לשיפור תרגיל המתח, כל שעליכם לעשות הוא לרכוש גומיית התנגדות (הגומיות מגיעות בצבעים לפי הרמה – תבחרו את המועדפת עליכם). לאחר שרכשתם את הגומיה, תלו אותה על המתח ובצעו קשר לולאה, אח"כ הכניסו רגל אחת או את שתי הרגליים לתוך הגומיה (בעזרת המגרעת של הנעל) ובצעו עליות איטיות. אתם תופתעו לגלות שהגומייה ממש תומכת ותורמת בביצוע התרגיל שניראה לפעמים כבלתי אפשרי. הסבר מצוין לכך תוכלו לראות בסרטון הבא.

עליות מתח בעזרת מכשיר הגרביטון – מדובר במכשיר שמצוי כמעט בכל חדר כושר כיום. הרעיון העיקרי שעמוד מאחורי המכשיר הוא פשוט מאוד מסייע לכם לעלות למעלה. איך זה פועל? ככל שתוסיפו יותר משקל במכשיר (הוא ידחוף אתכם כלפי מעלה בצורה יותר מהירה ולכם יהיה קל יותר לעלות למעלה), ככל שתפחיתו משקל התרגיל יהפוך לקשה הרבה יותר. תוכלו לבצע עליות מתח עם הרגליים ישרות או שהברכיים מונחות על כרית המכשיר. הסבר בסרטון שלפניכם

טיפים נוספים איך לשפר עליות המתח?

בצעו אותו כתרגיל הראשון – השתדלו לבצע את התרגיל, כתרגיל ראשון באימון שלכם. וזאת משום שכל עוד אתם רעננים ויש לכם אקסטרה כוחות העדיפות להתחיל בתרגיל זה ולא לסיים בו כשאנחנו עייפים.

התחילו במצב של סופינציה – מדובר במצב של ידיים הפוכות, שכן מצב זה "הכי קל" לביצוע בהתחלה משום שכופפי הידיים (הזרוע הקדמית) עוזרים בתרגיל בצורה ניכרת

הגדירו יעד של X חזרות – כל פעם תגדירו לעצמכם יעד אחר של חזרות ותדאגו לכבוש אותו. כך תוכלו כל פעם להציב לעצמכם יעד חדש ומאתגר הרבה יותר.

הזמינו אימון ניסיון כעת

עליות מתח ניתוח תנועתי של שרירים

זהו אחד מהתרגילים היותר משמעותיים שיש מסדרת התרגילים כנגד משקל הגוף שלנו. השרירים הפועלים במהלך התרגיל: שריר הרחב גבי (הלטיסימוס דורסי) האחראי למראה "המשולש" שיש לאנשים, שריר הזרוע הקדמית (הבייספס) הפועל כמסייע לגב (סינרגיסט). כמו כן, ישנה עבודה של שרירי הסרטוס (הבין צלעיים) הפועלים בתרגיל.

>>לתרגילי כושר נוספים בוידאו כנסו לכאן לדף הבית תלחצו פה