בלוג - מאמרים אחרונים

אימון TRX למתחילים

הכתבה הבאה, הולכת לדבר על אימון TRX למתחילים על כל היבטיו: הסבר בכמה מילים מזה? וידאו של איך לקצר ולהאריך את הרצועות ומתן דוגמאות של מגוון תרגילים . הכתבה מיועדת, לכאלו שרק התחילו להתאמן עם הרצועות לאחרונה או שאף פעם לא התנסו באימון כזה.

מאמנת מסתכלת על הלקוח שלה באימון טי אר אקס

מהו אימון TRX למתחילים?

 • חשוב שתדעו להאריך ולקצר את הרצועות, כדי שיתאימו לכם לתרגיל אותו אתם עושים
 • הוא מתאים ברמת התרגילים ובעצימותם, לחבר'ה שכל האימון הזה חדש להם או פחות מאומנים
 • הרעיון של האימון הוא לבצע אימון קליל עד בינוני, עם תרגילים בסיסיים פשוטים ולא מורכבים מידי, כאשר הדגש הינו על טכניקה נכונה וביצוע נכון של התרגיל במטרה לבצע את התרגילים בצורה מדויקת
 • לאחר שתתאמנו על טכניקה נכונה, ותתרגלו מספר תרגילים למשך תקופת זמן המתאימה לכם, תוכלו לשלב גם אימונים מורכבים יותר עם תרגילים מאתגרים יותר. לבינתיים, תתאזרו בסבלנות עד שתרגישו מספיק מיומנים ומאומנים להתקדם עם האימונים.

7 תרגילי TRX למתחילים

 1. סקוואטים – לאחוז טוב את הרצועות כאשר עליכם לרדת למטה עם הישבן ולעלות בחזרה. השתדלו לא לעבור עם הפיקה את בהונות הרגליים (דבר היוצר לחץ). תרגיל המחזק את שרירי העכוז, והרגליים ודי קל לתרגול באופן עצמאי.
 2. קירוב ברכיים לחזה – תעברו למצב של מעין שכיבות סמיכה, כאשר הידיים על הריצפה ברוחב הכתפיים, והרגליים בתוך הtrx. לאחר מכן, הביאו את הרגליים אל כיוון החזה תוך שאתם מקפידים לשמור על אגן מורם ולא שמוט. תרגיל המחזק את שרירי הבטן והליבה.
 3. לחיצת חזה – עליכם לבצע שכיבות סמיכה כמו בסרטון, כאשר עליכם להקפיד על מרפקים פתוחים ולהשתדל שהרצועות לא תשפשפנה את הידיים. אם ברצונכם להקל על עצמכם בתרגיל, התקדמו קדימה עם הרגליים. זהו תרגיל המחזק את שרירי החזה, הכתפיים והיד האחורית.
 4. חתירה – עליכם לעלות מהזרועות ולהשתדל כמה שפחות לקחת תנופה עם הגוף, כאשר המטרה ששריר הרחב גבי והיד הקדמית יעבדו בצורה טובה. אם תרצו להוסיף קושי לתרגיל, עליכם להתקדם מעט קדימה ולבצעו. תרגיל זה מחזק את שריר הרחב גבי, והבייספס.
 5. עמידה סטטית – להישען על אמות הידיים ולהקפיד שהישבן מורם באוויר, אפילו תעצמו עיניים ותתרכזו שהעבודה נעשית מתוך שרירי הבטן ושרירי הליבה הפנימיים. תרגיל מצוין לחיזוק שרירי הגב והבטן.
 6. Y & T לכתפיים עם רצועות TRX –  תדמיינו לרגע שאתם עט, ויש מולכם דף שברצונכם לצייר עליו את האותיות הללו. התחילו מהאות I, לאחר מכן תעברו ל Y, ולבסוף תקנחו עם T. תרגיל מצוין לחיזוק שרירי הכתפיים במספר זוויות שונות. השתדלו להקפיד על ידיים ישרות ומרפקים נעולים ככל הניתן.
 7. כפיפות מרפקים משולבות – עליכם לבצע פעם אחת כפיפת מרפקים מלפנים, ופעם נוספת צידית. הרעיון בתרגיל, לשמור על מרפקים מורמים ולהתרכז שאתם עולים אך ורק משרירי היד הקדמית. לאחר הסט הראשון אתם כבר תרגישו את שרירי הידיים.

צרו קשר

מאשר/ת קבלת חומר שיווקי מ PERSONAL FIT

כל הזכויות שמורות ©2016 פרסונל פיט - אימוני כושר אישיים בפריסה ארצית | ברוריה 6, רמת גן | תנאי השימוש |
Call Now Button
WhatsApp chat