בלוג - מאמרים אחרונים

תרגילי כושר לגב תחתון

סרטון זה מכיל תרגילי כושר לגב תחתון לחיזוק בעיקר של השרירים החלשים. מומלץ כמעט לכל אחד לבצע את התרגילים, שכן זהו אזור מאוד "רגיש" שנוטה לכאוב הרבה פעמים.

שימו לב, אין אנו ממליצים לכם לבצע את התרגיל באם אתם סובלים מפריצת דיסק, בלט או דלקת חמורה. חשוב לפני הכל שתלכו להיוועץ עם רופא או אורטופד המטפל בכם ורק לאחר שתקבלו את אבחנתו ואישורו על התרגילים תדאגו לבצע אותם בעצמכם.

תרגיל לגב התחתון עם כדור

4 תרגילי כושר לגב התחתון

 1. הרמת יד עם רגל נגדית –  תשכבו על הבטן כאשר הרגליים מושטות לאחור והידיים פרושות לפנים. בצעו הרמה של יד ימין עם רגל שמאל, תוך כדי שאתם מעלים את הראש באוויר. התרגיל מחזק את שרירי הגב התחתון, העכוז וההמסטרינג.
 2. הרמות רגליים וידיים בו זמנית –  תשכבו על הבטן ולאחר מכן בצעו הרמות גוף כלפי מעלה כלומר, תרימו ידיים ורגליים יחד לאוויר בו זמנית. הרגליים צמודות במנח "פוינט" בעוד שהידיים רחבות מעט מרוחב הכתפיים. זהו תרגיל מעולה המחזק מאוד את הגב התחתון ושימו לב כי המדגים בסרטון עולה ממש גבוה לא בהכרח תצליחו כמוהו אך אנחנו בטוחים שתעשו את המקסימום.
 3. סופרמן סטטי –  תארו לעצמכם שאתם לרגע גיבור העל סופרמן, יופי עכשיו תחזרו לכדור הארץ אבל לפני שאתם עפים אלינו תחזיקו את עצמכם באוויר בשהייה של כמה שניות. ניראה לכאורה פשוט אבל כדי להיות סופרמן אתם צריכים גם גלימה.
 4. גלגולים מצד לצד –  תשכבו על הגב כאשר הידיים מושטות למעלה, רגליים צמודות ובאוויר וראש מורם. לאחר מכן, בצעו גלגולים על השטיח מצד לצד תוך הקפדה שכל האיברים באוויר ושהגלגולים מגיעים מאזור האגן בלבד. תרגיל הדורש מעט טכניקה אבל אחרי כמה ניסיונות אתם תוכלו להיות פרזנטורים בסרטונים משלכם.

תרגילים נוספים לחיזוק הגב התחתון

 • פשיטת גב על כיסא רומי – אחד המכשירים הכי פופולריים בחדר הכושר. שימו לב לדגשים בסרטון: עליכם לכוון את הכיסא למצב שעצמות האגן נמצאות בקצה הכרית, יש לעלות עד לגובה הישבן בערך ולא לבצע פשיטת יתר שזוהי בעצם העליה הגדולה מידי היוצרת לחץ דחיסתי על החוליות. תוספת משקולת רק למתקדמים שבכם.
 • כל שאר התרגילים – די יש אותם גם למעלה ולכן לא כתבנו על זה, פשוט כאן הניתוחים וההדמיות מעולות יותר אז מומלץ לצפות.

לסיכום, חשוב שתקפידו ליישם את התרגילים ולא לזנוח כי אזור הגב התחתון נחשב לאזור "רגיש" ממנו סובל אחוז גבוה מכלל האוכלוסיה. אז הקדימו תרופה למכה כבר עכשיו.

  צרו קשר

  מאשר/ת קבלת חומר שיווקי מ PERSONAL FIT

  כל הזכויות שמורות ©2016 פרסונל פיט - אימוני כושר אישיים בפריסה ארצית | ברוריה 6, רמת גן | תנאי השימוש |
  Call Now Button
  WhatsApp chat