תרגילי TRX לגב

הכתבה הבאה, מכילה מספר תרגילי TRX לגב אותם תוכלו לבצע בכוחות עצמכם. מדובר בשני סרטונים: הסרטון הראשון – 5 תרגילי TRX לחיזוק הגב העליון והכתפיים. ואילו הסרטון השני – 2 תרגילי מתיחות לגב העליון והתחתון עם הרצועות המופלאות הללו.

תרגילי TRX לגב לעליון

  • חתירה באחיזה הפוכה בעזרת רצועות TRX – עליך לאחוז את הרצועות בסופינציה (כשאצבעות הידיים מופנות אל כיוון הפנים), ולבצע עליות כלפי מעלה תוך כדי הקפדה על בית חזה פתוח לרווחה וכתפיים ישרות. תרגיל זה, מחזק את שריר הרחב הגב עם חיזוק שריר היד הקידמית.
  • חתירה אופקית עם רצועות TRX – עליך לתפוס את הרצועות כאשר המרפקים מורמים בגובה הכתפיים, ולעלות לכיוון מעלה תוך שמירה על פלג גוף עליון מורם ומוחזק. תרגיל זה, תורם לחיזוק שרירי הגב העליון והטרפזיוס.
  • פשיטת כתפיים בעזרת רצועות TRX – עליך להחזיק את הרצועות במעין צורה של האות "Y" ולעלות כלפי מעלה תוך הקפדה על יישור הידיים. תרגיל זה מחזק בעיקר את שרירי הכתפיים האחוריים.
  • חתירה עם יד אחת עם רצועות TRX – בתרגיל זה עליך לחתור בעזרת יד אחת בלבד (תדאגו לבצע את קשר הלולאה עם הרצועות לטובת העניין), כאשר יד לשמור שהתנועה תהיה בצורה "נקיה" ואיטית ולהשתדל שהמרק יעבור את קו הגוף במהלך העליה. התרגיל מיועד לכאלו המעוניינים לחזק את שריר הרחב גבי בעיקר (לטיסימוס דורסי).
  • לחיצת כתפיים כנגד רצועות TRX – המטרה בתרגיל זה היא לבצע לחיצת כתפיים, כאשר הרעיון בביצוע הוא לווסת את ההתנגדות בתרגיל בעזרת עמידה על אחורי הרגל. יש ליצור זווית של 90 מעלות בין הזרוע לאמה לטובת ביצוע נכון ומדויק של התרגיל. תרגיל סופר מעולה לעיצוב שרירי הכתפיים.

תרגילי TRX לגב תחתון ועליון (מתיחות)

  • מתיחה לגב התחתון עם רצועות TRX – עליך לאחוז את הרצועות תוך הקפדה על ישבן מוטה כלפי מטה ואחורה כמה שיותר. אם תרצו להרגיש את המתיחה בצורה חזקה יותר, התקדמו קדימה עם הרגליים שלכם.
  • רוטציות עם רצועות TRX – בהמשך לתרגיל הקודם, עליכם לבצע רוטציות צידיות כל פעם לצד אחר. כל פעם שתבצעו רוטציה אתם תרגישו את אזור הגב נמתח אצלכם. הדגש לתרגיל הוא לבצע רוטציה ולהתרכז שהמתיחה מגיעה מהצד שלה. תרגיל מעולה המותח את שריר הגב העליונים, תחתונים ואת עמוד השידרה.

לסיכום, אנו מאמני הכושר של פרסונל פיט מקווים שהכתבה שהכנו לכם הייתה בדיוק עבורכם, ואם אהבתם אותה נשמח אם תמליצו עליה לחברים שלכם שכולם ייהנו מהטיפים באתר שלנו.

» תלחצו על קטגורית אימון TRX לקרוא כתבות נוספות