לוגו - מאמן כושר אישי פרסונל פיט

כתבה זו כוללת תרגילי TRX לגב אותם תוכלו לבצע בעצמכם. סרטון ראשון – 5 תרגילים לעליון וכתפיים. סרטון שני – 2 תרגילי מתיחות לגב עליון ותחתון. חשוב מאוד לחזק את השרירים האלו והשכמות לטובת יציבה נכונה, חיזוק חגורת כתפיים חלשה, ובכלל זה חשוב מאוד. את התרגילים תוכלו לעשות בבית או בחוץ. בהצלחה,

תרגילי TRX לגב עליון

  • חתירה באחיזה הפוכה – עליך לאחוז אותן בסופינציה (כשאצבעות הידיים מופנות אל כיוון הפנים), ולבצע עליות כלפי מעלה תוך כדי הקפדה על בית חזה פתוח לרווחה וכתפיים ישרות. תרגיל זה, מחזק את שריר הלטיסימוס עם חיזוק שריר היד הקדמית.
  • חתירה אופקית – עליך לתפוס אותן כאשר המרפקים מורמים בגובה הכתפיים, ולעלות לכיוון מעלה תוך שמירה על פלג גוף עליון מורם ומוחזק. תרגיל זה, תורם לחיזוק הטרפזיוס.
  • פשיטת כתפיים – עליך להחזיק אותן במעין צורה של האות "Y" ולעלות כלפי מעלה תוך הקפדה על יישור הידיים. תרגיל זה מחזק בעיקר את שרירי הכתפיים האחוריים.
  • חתירה עם יד אחת – בתרגיל זה עליך לחתור בעזרת יד אחת בלבד (תדאגו לבצע את קשר הלולאה לטובת העניין), כאשר יד לשמור שהתנועה תהיה בצורה "נקיה" ואיטית ולהשתדל שהמרק יעבור את קו הגוף במהלך העליה. התרגיל מיועד לכאלו המעוניינים לחזק את שריר הרחב גבי בעיקר (דורסי).
  • לחיצת כתף – המטרה בתרגיל זה היא לבצע לחיצת כתף, כאשר הרעיון בביצוע הוא לווסת את ההתנגדות בתרגיל בעזרת עמידה על אחורי הרגל. יש ליצור זווית של 90 מעלות בין הזרוע לאמה לטובת ביצוע נכון ומדויק של התרגיל. תרגיל סופר מעולה לעיצוב שרירי הכתף.

 

תרגילי TRX לגב תחתון ועליון (מתיחות)

 • מתיחה לגב התחתון – עליך לאחוז אותן תוך הקפדה על ישבן מוטה כלפי מטה ואחורה כמה שיותר. אם תרצו להרגיש את המתיחה בצורה חזקה יותר, התקדמו קדימה עם הרגליים שלכם.
 • רוטציות – בהמשך לתרגיל הקודם, עליכם לבצע רוטציות צידיות כל פעם לצד אחר. כל פעם שתבצעו רוטציה אתם תרגישו את האזור הזה נמתח אצלכם. הדגש לתרגיל הוא לבצע רוטציה ולהתרכז שהמתיחה מגיעה מהצד שלה. תרגיל מעולה המותח את השרירים העליונים, תחתונים ואת עמוד השידרה.

אימון ראשון בלי התחייבות

אימון ראשון ב- 200 ש"ח חד פעמי

דברו איתיוואטסאפ