לוגו - מאמן כושר אישי פרסונל פיט

בוידאו הבא תמצאו 6 טעויות פופולריות בכפיפות בטן שאנשים רבים עושים, הרעיון הוא להציג בפניכם את הטעות לתרגיל ומנגד את התיקון לטובת ביצוע תרגיל נכון ואופטימלי.

זהו הסרטון השני "בסדרת הטעויות באימוני כושר" אותו תראו, כאשר אנו מתחייבים להמשיך ולחפש לכם ברשת האינטרנט סרטונים דומים בעלי תוכן דומה, המסבירים על טעויות נוספות ועם תיקונים נכונים.

כפיפות בטן עם מדריך

טעויות שעושים בכפיפות בטן שכדאי לך לדעת

» תיאור התרגיל: הרמות רגליים אל כיוון החזה

הטעות בתרגיל: ביצוע התרגיל תוך נענוע יתר של האגן והרגליים, דבר העלול לייצר עבודה "מזויפת" של השרירים ולא עבודה "נקיה" משרירי ה- Core.

התיקון לתרגיל: ביצוע התרגיל על ידי נטרול הנענוע, כלומר הורדת הרגליים אל הרצפה ולעלות אותן בחזרה בצורה ישרה ללא תזוזות חדות. דבר המקנה עבודה מאוד חזקה וטובה הן באזור התחתון, כופפי הירך ושרירי הליבה.

» תיאור התרגיל: כפיפות בטן על הגב

הטעות בתרגיל: ביצוע התרגיל על ידי הפעלת לחץ על הצוואר עם הידיים, ועליה לא נקיה. דבר העלול לגרום לכאבי צוואר כרוניים לאורך זמן.

התיקון לתרגיל: ביצוע התרגיל עם מרפקים פתוחים כלפי חוץ, הצמדה של הגב התחתון אל המזרן, יישור מבט כלפי מעלה, ולהתרכז שהתנועה מגיעה משם. תרגיל מומלץ וקלאסי.

» תיאור התרגיל: הרמות רגליים לבטן התחתונה

הטעות בתרגיל: ביצוע התרגיל כאשר ישנה קשת בין הגב אל מול המזרן, דבר העלול לגרום לבעיית כאבי גב לאורך זמן או בעיה בדיסקים הבין חולייתים.

התיקון לתרגיל: ביצוע התרגיל עם מגע מוחלט של הגב אל מול המזרן, כאשר אין קשת בגב. ואז לבצע הורדה מעט של הרגליים כלפי מטה ולעלות אותן בחזרה. תרגיל מצוין לחיזוק.

» תיאור התרגיל: אלכסונים על ספסל (סייד פלאנק)

הטעות בתרגיל: ביצוע התרגיל כאשר אחת מהידיים דוחפת את הגוף חזק כלפי מעלה בזמן העליה (דבר הגורם לשרירים לעבוד פחות בצורה משמעותית).

התיקון לתרגיל: להניח את היד הדוחפת בסמוך לצידי הגב, ואז רוב העבודה תהיה משרירי האלכסונים ולא מהידיים.

» תיאור התרגיל: פלאנק על מזרון

הטעות בתרגיל: ביצוע התרגיל עם ישבן מורם כלפי מעלה וקשת רחבה, דבר היוצר לחץ גבוה על הגב התחתון.

התיקון לתרגיל: ביצוע התרגיל כאשר הישבן נמצא בצורה ישרה בקו הגוף, והיא אסופה ומכווצת פנימה. אחד התרגילים המומלצים לעיצוב שרירי הליבה.

» תיאור התרגיל: כפיפות בעזרת פולי עליון

הטעות בתרגיל: ביצוע התרגיל כאשר המוט מונח על חוליות הצוואר (דבר העלול לגרום לפציעה באזור) ובנוסף בצורה הזאת המתח השרירי באזור קטן יותר.

התיקון לתרגיל: ביצוע התרגיל כאשר המוט מונח בקצה הראש, בכך לא יהיה נזק לחוליות הצוואריות ואתם תרגישו את השרירים פועלים בצורה משמעותית יותר חזקה.

איך לעשות כפיפות בטן נכון?

  • תשכבו על הגב עם מעט פישוק בין הרגליים
  • תניחו ידיים מאחורי הראש ואל תלחצו על הצוואר
  • תקפידו לנשוף כלומר להוציא אוויר בזמן כל עליה
  • כשאתם שוכבים על הגב תשתדלו לא לעשות קשת בגב התחתון
  • כדי למנוע את הקשת, תנסו "להצמיד" את הגב לכיוון הרצפה בתרגיל
  • כשאתם עולים תרימו מעט סנטר, עיניים קדימה, מרפקים פתוחים ובית חזה פתוח
  • המטרה היא "לנתק" את השכמות מעל המזרן ולא את הראש שלכם

כמה קלוריות שורפים בכפיפות בטן?

אם המטרה העיקרית שלכם היא לשרוף קלוריות, כדאי שתדעו כמות הקלוריות שתשרפו היא מעט מאוד. אם ברצונכם לחטב כדי אותה כדי שייראו לכם קוביות אז ההמלצות הטובות ביותר שלנו אליכם הן: להקפיד ולעשות אירובי אשר מעלה את הדופק (ריצה, הליכה, אופניים וקפיצה על חבל), להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה שתהיה מוקפדת ונכונה לפי מספר קלוריות יומי ומרכיבים מדויקים (כדי להיות בגירעון קלורי), מנוחה רצויה ומומלצת של כ-6 שעות ביום ולעשות תרגילים באופן עצמאי. כל הפעולות הללו יובילו אתכם לתוצאות הכי טובות עבורכם (בהנחה ואתם לא מבצעים אותם כבר כמובן).

כמה כפיפות בטן צריך לעשות כדי להוריד קילו?

קילו עומד כיום על 8,000 קלוריות בערך, אז כדי לרדת במקל 1 קילו יהיה עליכם לעשות המון המון כפיפות עד כדי כך שהמשימה היא בלתי אפשרית לביצוע. יהיה יותר נכון להגיד, כי אתם רוצים להוריד במשקל על מנת שהיא תהיה חטובה יותר. הירידה במשקל תבוא ממספר גורמים ולא רק מכפיפות אותם ציינו בשאלה הקודמת, אתם מוזמנים להתחיל וליישם.

אימון ראשון בלי התחייבות

אימון ראשון ב- 200 ש"ח חד פעמי

דברו איתיוואטסאפ